השייח’ עבדאללה בן זאיד התארח בבית הנשיא: «זכות לבקר בישראל, תומך איתן בשלום ובאחדות» • נשיא המדינה אמר בארוחת הצהריים המשותפת: «שוברים אמונות מיושנות שמנעו מאיתנו בעבר מלהתקדם קדימה»

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיבל היום (חמישי) את פניו של שר החוץ של איחוד האמירויות, השייח׳ עבדאללה בן זאיד אאל נהיאן שנחת בישראל.

הנשיא הרצוג פתח את פגישתם ואמר: «העולם מסתכל על הסכמי אברהם בהערצה ובכבוד. שיתוף הפעולה מראה שמזרח תיכון חדש נוצר במובנים רבים, ונע קדימה».

השייח’ עבדאללה בן זאיד, הוסיף: «זהו רגע היסטורי. במובנים רבים אני חושב שמדובר במערכת יחסים שמעט אנשים חשבו שתהפוך לכל כך מוצלחת תוך שנתיים בלבד».

השר האמירותי הגיע יחד עם משלחת בכירה הכוללת את שרת המדינה לשיתוף פעולה בינלאומי של איחוד האמירויות, רים אבראהים אל-האשמי, שרת התרבות והנוער של איחוד האמירויות, נורה בינת מוחמד אל-כעבי ושגריר איחוד האמירויות בישראל, מוחמד אל-חאג’ה.

נשיא המדינה הרצוג הזמין את השר האמירותי לארוחה, ובירך בפיתחה ואמר: «ביקורך כאן בבית הנשיא בירושלים, בישראל, הוא כבוד גדול עבורנו וזה מאוד מרגש. למעשה, זהו ביקורך הראשון בירושלים ואנו שמחים שאתה נמצא עמנו בבית הנשיא. אני ומיכל שמחים מאוד לארח אותך לציון שנתיים מהסכמי אברהם פורצי-הדרך, עליהם חתמת, לפני שנתיים בדיוק עם ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו ושר החוץ של בחריין, ביחד עם הנשיא טראמפ.
«אנו מקבלים את פניך בזרועות פתוחות ובלב פתוח. אנו מקבלים את פניך בביתנו, כחולמים שעדים להתגשמות חלומם. מסור את ברכותינו החמות לנשיא מדינתך, אחיך – ואחינו – הוד רוממותו השייח’ מוחמד בן זאיד אאל נהיאן. זוהי חגיגה לכולנו כי היא מציינת שינוי במזרח התיכון, של השמעת קולות חדשים, של אופקים חדשים עבור ילדינו ועתידם. זוהי חגיגה של שינוי. לפני 20-10 שנים, כשהיה נדמה שהמסלול של מזרח התיכון מלא בחיכוכים, אף אדם לא יכל לחזות את שיתוף הפעולה הזה».

עוד אמר: «על כן, מן הראוי שהסכם הידידות בינינו קרוי על שם אבינו המשותף — אברהם. המדרש מלמד כי כשאברהם היה ילד, הוא שבר את אלילי השקר בבית אביו. כמו אברהם אבינו, גם אנחנו שוברים כעת את אלילי השקר של ימינו, בדמות קונספציות שקריות. אנו שוברים אמונות מיושנות שמנעו מאיתנו בעבר מלהתקדם קדימה. הידידות האמיצה שלנו מראה לעולם, בדיוק כפי שעשה אברהם אבינו, שעולם אחר, טוב יותר, אנושי יותר, אכן אפשרי».

השייח’ עבדאללה בן זאיד, שר החוץ של האמירויות, הוסיף: «הנשיא יצחק הרצוג והגברת הראשונה מיכל, זו זכות וכבוד קודם כל להיות בישראל, להתארח אצל מנהיג דגול שלא רק שהיווה השראה למערכת היחסים בין מדינותינו אלא גם מנהיג שלאורך ההיסטוריה שלו ושל משפחתו היה תומך איתן בשלום ובעבודה משותפת».


Поделитесь новостью