הצעירה שלוקה בנפשה הגיעה למעבר הביטחוני מצודות כשהיא חמושה באקדח ולבושה שחורים — ועוררה את חשדם של המאבטחים שחשדו כי מדובר בפיגוע • שיחה שפורסמה לראשונה ב-N12 הצביעה על כך שהיא ככל הנראה ניסתה לפגוע בעצמה ותכננה את הפעולה מראש • דיווח בנושא הועבר למשטרה, אך לא לכוחות בשטח: «אולי אפשר היה להציל לה את החיים»

אם מישהו רוצה למות, יהודי רגיל, ישראלי, שם בגדים של ערבי ורץ עם אקדח אוויר לא אמיתי לכיוון מחסום בשטחים וצועק ‘אללה אכבר'», כתבה הצעירה בשיחת ווטסאפ שקיימה עם מכר לפני האירוע ונחשפה היום (שלישי) ב-N12. «הוא רוצה שירו בו כי הוא רוצה למות, אז יורים לו רק ברגליים והוא נשאר בחיים, שמים אותו בכלא על זה? ואם כן לכמה זמן בערך ועל איזה סעיף».

הצעירה, חיילת משוחררת, נורתה למוות הערב במעבר מצודות יהודה, באירוע שעודנו מתוחקר. ממשרד הביטחון נמסר כי מבדיקה עולה שהיא הגיעה למעבר מצידו הישראלי לכיוון הישוב יתיר — והתקרבה לעבר אנשי הביטחון. לטענתם, הצעירה הייתה לבושה בבגדים שחורים ובשלב מסוים היא «שלפה נשק, פתחה בריצה כשהיא צועקת ‘אללה אכבר’ לעבר המאבטחים ונוטרלה».

עוד לפני שהגיעה למקום, התקבל במשטרת ירושלים דיווח על הכוונה שהביעה הצעירה בשיחה בווטסאפ. «היא שלחה לי תמונה שלה עם חיג’אב ותמונה של אקדח ושאלה אותי מה קורה אם יורים לה רק ברגליים, לא ידעתי אם היא רצינית אבל אמרתי שאדווח בכל מקרה», העיד המכר שהתכתב עם הצעירה בשיחה בלעדית עם N12. «היא אמרה לי שהיא באוטובוס ונוסעת למחסום כדי לעשות פיגוע וללכת להתאבד».

לדבריו, «אמרתי שלא אקח סיכון והתקשרתי למשטרה, שלחתי להם את התמונה שהיא שלחה לי שעה וחצי לפני ‘הפיגוע’. נתתי להם את המספר טלפון שלה ואת הפרטים האישיים שלה, הם העלו את פרטיה והבינו שיש לה הרבה מקרים בעבר. אני מבחינתי עשיתי את שלי. אני דיווחתי ואחרי שעה ראיתי את זה בפייסבוק ואמרתי — זאת היא». 

«אולי אפשר היה להציל לה את החיים», הדגיש המכר. «במשטרה אמרו לי שאלו שני מקרים שונים ושמנסים לאתר אותה, אבל יש לה טלפון עליה, מה זה לאתר אותה? המינימום זה להוריד הנחיה למחסום שאם מישהי מגיעה אז לירות לה ברגליים, לא יכולתם לעדכן את המחסום?»

א’, חבר של הצעירה שנורתה אחרי שהתחפשה למחבלת התקשה לעכל את הטרגדיה. «היא הייתה ציונית ואהבה את המדינה», אמר. «היא לא התכוונה לרגע לפגוע בחיילים, רק רצתה לסיים את חיי הסבל שלה». בהתכתבות עימו ביקשה הצעירה: «אם תשמע על מישהי בחדשות תגיד להם שאני רוצה קבורה יהודית». 


Поделитесь новостью