התיירת נסעה יחד עם בן זוגה לעיירה סמוך לבית לחם כשהצעירים, אז בני 17, חסמו את דרכם יחד עם שני בני אדם נוספים. הארבעה קשרו את בן זוגה של התיירת, ושלושה מהם אנסו אותה זה אחר זה, תוך שהם מצלמים את מעשיהם. השניים קיבלו עונשי מאסר באורך 14 שנה ושש שנים וחצי

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר 14 שנות מאסר ושש שנות מאסר וחצי וכן פיצוי כספי על שני צעירים בני 19 שהיו מעורבים באונס תיירת מפולין לפני כשלוש שנים סמוך לבית לחם. בפרקליטות הצבאית שוקלים לערער על גזר הדין. כמו כן, עניינו של נאשם נוסף עדיין מתנהל בפני בית המשפט הצבאי, וחשוד נוסף באירוע טרם נעצר.

בפברואר 2020, נסעה התיירת יחד עם בן זוגה ברכבם לעבר העיירה בית ג’אלה שליד בית לחם. במקביל נסעו הנאשמים, שהיו אז כבני 17 יחד עם שני בני אדם נוספים בטרמפ דרך אותו המקום. כשזיהו את בני הזוג, חסמו את רכבם והורו להם לעצור, תוך שאחד מהם הציג עצמו כשוטר במשטרה הפלסטינית. כשעצרו קשרו הארבעה את בן זוגה של התיירת, שהתחנן בפניהם לשחרר אותם, תפסו את האישה והחלו לבצע בה זה אחר זה מעשי סדום ואונס קשים. כל זאת, תוך שהם מתעדים במצלמה חלק מהמעשים ומחייבים את האישה להסתכל במצלמה, בזמן שאחד מהם אוחז בסכין ואחר מפקח שבן זוגה לא בורח. לאחר מכן, גנבו מהאישה את התכשיטים שענדה ואת הכסף המזומן שהיה ברשותם, ניקבו את גלגלי הרכב שלהם ונמלטו מהמקום.

עם היוודע פרטי האירוע למשטרה הפלסטינית — נעצרו שני הקטינים הנאשמים בתיק והוחזקו במעצר אך כעבור שישה חודשים שוחררו לביתם. בהמשך נעצרו על ידי המשטרה וצה»ל ונשארו במעצר עד תום ההליכים.

«מעשיהם של הנאשמים בוצעו באכזריות רבה ובחוסר אנושיות», נכתב בגזר דין. «אחד מהמעורבים אף נשא עימו נשק קר. במהלך האירוע, ביצעו שלושה מהתוקפים בנפגעת העבירה מספר מעשי אינוס ומעשי סדום, במקביל ובזה אחר זה. האחרונה, הייתה חסרת אונים והוחזקה בכוח על ידם, בוכה ומתחננת על נפשה. בכל זמן ביצוע המעשים, אף אחד מארבעת התוקפים, לא גילה שבב של אנושיות, חמלה או רחמים כלפיה», נכתב.

מגזר הדין עולה כי ההבדל בעונשים של השניים עולה מההבדל במעורבותם באירוע. «הנאשם הראשון היה דומיננטי לאורך האירוע כולו, והיה שותף אקטיבי בכלל מעשי המין שבוצעו», נכתב. עם זאת, צוין כי הנאשם השני לא פגע מינית בעצמו באישה, אלא רק שמר על בן זוגה בזמן שהאחרים ביצעו את המעשים ולכן «הורשע כמבצע בצוותא למעשי האונס מכוח דיני השותפות».

עוד ציינו השופטים בהחלטתם כי «אכזריותם של התוקפים באה לידי ביטוי גם כלפי נפגע העבירה. לאחר שקשרו אותו והשאירו אותו בסמוך למעשים הקשה שבוצעו בחברתו. הם קירבו את נפגע העבירה על מנת שיראה את המעשים מקרוב. הרוע המשיך גם לאחר שהגיעו לסיפוקם המיני, אז צילמו את נפגעת העבירה בתנוחות משפילות».

בנוסף, נכתב בגזר הדין כי מאז האירוע הנפגעת מעידה כי היא «סובלת מבעיות לחץ דם, קשיי נשימה, חוסר שינה ואין באפשרותה להירדם ללא תרופות. היא מפחדת לצאת בשעות הערב לבד מהבית וסובלת מחוסר שקט ולחץ תמידי. עוד ציינה, כי לאחר האירוע ובשל פחדיה עברה ניתוח להסרת רחמה».

Поделитесь новостью