כ-30,000 יחידות דיור יוגרלו ברחבי הארץ בשנת 2022 באמצעות תוכניות דיור בר השגה. ההגרלות הראשונות צפויות להתקיים לפני חג הפסח. מדובר בדירות בהנחות משמעותיות לזוגות צעירים זכאים ללא בית משלהם. ההגרלה תכסה 80 מקומות ברחבי הארץ, כגון: אשדוד (כ-1100 יחידות דיור), חיפה (כ-1300 יחידות דיור), באר שבע (כ-900 יחידות דיור), יבנה (כ-1100 יחידות דיור) וכו’.

לאחר עבודה מאומצת שבה התגברו מכשולים בירוקרטיים, הגיעו רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי למספר שיא של יחידות דיור (יותר מ-100,000 יחידות דיור) למכירה בשנת 2021, בעיקר במחצית השנייה של השנה, במסגרת יישום תכנית הדיור הציבורי שהציגו שרי הבינוי, הפנים והאוצר לפני מספר חודשים.

בימים אלה מתנהלת העבודות להפעלת הגרלה של 30,000 יחידות דיור בשנה הקרובה, הן במסגרת התוכניות הקודמות של מחיר עולה ומחיר מועדף (מהיר מופה) והן במסגרת מחיר היעד החדשה (מהיר מטרה).

בחודש דצמבר 2021 אושרה תכנית מתן סבסוד לרוכשי דירות במסגרת תכנית מחיר מטרה — סבסוד בסך 40,000 ₪ יעמוד לרשות העומדים בקריטריונים של משרד הבינוי וירכשו דירה באזורים בהם המחיר של קרקע ללא עלויות בנייה נמוכה מ-100,000 ₪, לא כולל מע»מ.

תכנית מחיר יעד המעודכנת במתכונת מורחבת תעניק מעתה לזוגות צעירים הזדמנות לרכוש דירה ראשונה מתחת למחיר השוק, תוך קבלת הנחה משמעותית. הזוכים בהגרלה יוכלו לקבל הנחה של עד 300,000 שקלים או 20% ממחיר הדירה.

שר הבינוי זאב אלקין: «פעלנו ללא לאות על מנת שתכנית מחיר מטרה, המקנה הנחה של מאות אלפי שקלים, תחל בהקדם האפשרי. כבר בשנה הקרובה נציע לזוגות צעירים לרכוש עשרות אלפי יחידות דיור בהנחה כדי שיוכלו לרכוש דירה במחיר משתלם — נמוך משמעותית ממחיר השוק. אני גאה בעבודה שנעשתה על ידי משרד הבינוי ומינהל המקרקעין, שעבדו קשה להשגת תוצאות אמיתיות, אני סמוך ובטוח שבשנה הקרובה ישתנו פני שוק הנדל»ן בישראל».

מנהל מקרקעי ישראל, ינקי קווינט: «לאחר שהעמדנו בשנה שעברה למכירה כ-100,000 יח»ד ברחבי הארץ והכרזנו על תוכנית בנייה חדשה לשנת 2022, אנו שמחים כי כשליש מהיקף הדירות הזה יימכרו במחיר מוזל. והוא יאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה משלהם. רשות מקרקעי ישראל תמשיך לפעול מול משרד הבינוי להגברת קצב הבנייה בכל הארץ כדי לענות על צרכי השוק».

אביעד פרידמן, מנכ»ל משרד הבינוי: «משרד הבינוי פועל להגדלת היצע יחידות הדיור ברחבי הארץ. במקביל, היא מבצעת מספר צעדים משלימים בתחום הדיור, בדגש על התאמה לדרישות ולצרכים השונים של האוכלוסייה. בשותפות עם משרד המקרקעין כבר השגנו מספר שיא של יחידות למכירה וכעת שואפים לשבור את שיא מספר היחידות שנמכרו בהגרלות בשנה אחת עם כ-30,000 יחידות בפריסה ארצית. הגדלת מספר הדירות לזוגות צעירים ללא בית היא אחת המטרות העדיפות שלנו, ונמשיך לעשות כמיטב יכולתנו כדי להשיג זאת».

על מנת לקחת חלק בהגרלות הקרובות באמצעות חברות מסייעות, יש צורך בהנפקת אישור של המוטב. פרטים באתר משרד הבינוי.

Поделитесь новостью